A Református Nagytemplom előtt, a Kossuth téren helyezték el az író egész alakos bronzszobrát, amely E. Lakatos Aranka szobrászművész alkotása, és amelyet Katona Gyula debreceni polgár adományozott a városnak. Szabó Magda szobra „beszélni is tud” a talapzatán elhelyezett QR-kód használatával.
A Csokonai Színházban díszelőadáson mutatták be Szabó Magda Régimódi történet című színművét október 5-én este. A darabot Szabó Magda legkedvesebb debreceni színész-rendezője, Csikos Sándor állította színpadra, a főbb szerepeket Kubik Anna, Sárközi-Nagy Ilona és Garay Nagy Tamás alakították.
Az emlékházról: a Dóczy Református Kollégium Dóczy Gimnáziuma – melyről mindig rajongással és nagy elismeréssel nyilatkozott Szabó Magda – épületében található emlékszobát kinőtte a hagyaték, ezért döntöttek úgy, hogy az iskola udvarán, külön épületben helyezik el az író szellemi és tárgyi örökségének emlékeit. A hagyaték gondozója a Református Kollégium múzeuma és Tasi Géza. A gimnázium épületének falán leleplezték Szabó Magda bronz domborművét is.
Szabó Magda az egyik legtöbb nyelvre lefordított magyar író, művei ma is nagyon népszerűek Európában, és kultusza ma is jelentős például Olaszországban, Franciaországban és Németországban.
TÉLI SZÜNETA SZABÓ MAGDA EMLÉKHÁZ 2024. december 21-tól 2025. január 5-ig zárva tart.
Tovább olvasomSZABÓ MAGDA EMLÉKHÁZINFORMÁCIÓ: 06-52-614-370muzeum@silver.drk.hu,NYITVATARTÁS:HÉTFŐ – PÉNTEK: 12 – 16 óra között csak előre bejelentett (minimum 10 fős) csoportokat ...
Tovább olvasomKedves Érdeklődők!2024. november 19-én (kedden) 17 órakor Szabó Magda halálának az évfordulóján ingyenes, speciális – a Mézescsók Cerberusnak című kötetet történeteire építő ...
Tovább olvasom