A Múzeumok Éjszakája 2026 intézményünkben előrendezvénnyel indult:

2026. június 11-én (szerdán) dóczys diákok részvételével „A holtig haza: Debrecen” roppanós íze című kiállítás megnyitóját tartottuk. P. Szászfalvi Márta vetítéssel egybekötött előadása a hallgatóság figyelmét, érdeklődését megnyerte. Az alkalmat a jelenlétével Radics Zoltán és felesége, Linda is megtisztelte, sőt szívesen meséltek nekünk a tapasztalataikról, valamint ennek az ősi kézműves mesterségnek a fennmaradásáért, éltetéséért vívott hétköznapi küzdelmükről. Jó volt betekintést kapunk abba a világba, aminek a termékeit ők szívvel-lélekkel kínálják. A rendezvény végén mindenki megkóstolhatta a mézestányért és mézes puszedlit. (Mint megtudtuk, ez utóbbi hajnalban sült.) Köszönjük a Radics családnak, hogy az ütőfákat az időszaki kiállításunkba kölcsönadták, sőt a kész termékeket is elhelyezték a tárlókba, melyek szemet gyönyörködtetőek: a népművészet motívumaira rácsodálkozhatunk.
Az első tárlatvezetésen vendégeink közt köszönthettük Tompa Enikő országgyűlési képviselőt, a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium parlamenti ...
Tovább olvasom
A Radics család és a Szabó Magda Emlékház szeretettel meghívja Önt és családját"A holtig haza: Debrecen" roppanós íze című kiállítás megnyitójára 2026. június 17-én, szerdán 11 órára.
Tovább olvasom
Kedves Látogatóink!A Múzeumok Éjszakája rendezvényhez 2026-ban is csatlakozott intézményünk. Az idei központi tematika a gasztronómia. Az összeállított INGYENES programjainkban ennek ...
Tovább olvasom